Charakterystyka

Dom usytuowany jest 20 km od granic Warszawy w miejscowości Skierdy na skraju malowniczych, nadwiślańskich łąk i lasów w gospodarstwie agroturystycznym Stajnia na Kępie
Architekt stworzył nowoczesną bryłę opartą na średniowiecznych wzorcach prostoty i spójności wewnętrznej. Dom został wykończony klasycznymi materiałami od czasów średniowiecza stosowanych tradycyjnie w wykończeniu wnętrz zamków, kaszteli i klasztorów.
Parter domu to przede wszystkim przestronna sala kominkowa z podłogą wyłożoną 200 letnią ręcznie robioną, woskowaną cegłą z otwartą klatką schodową ze szlifowanego piaskowca.Centralnym punktem salonu jest prosty kamienny kominek z otwartym paleniskiem. Kilka kamiennych stopni prowadzi do kuchni i jadalni.
Kuchnia urządzona w starym dębie- tradycyjna, funkcjonalna i prosta, łączy komfort współczesnej zabudowy z charakterem i wdziękiem starych wiejskich kuchni. Odrębnym elementem jest tradycyjna otynkowana kuchnia węglowa. Ogromne powierzchnie nowoczesnych okien łączą wnętrza domu z wnętrzami ogrodowymi przepięknego parku angielskiego z boku domu.
Okna francuskie prowadzą z salonu na zadaszony taras otwierający się na dolinę poniżej, a z kuchni na przytulny taras śniadaniowy. Grube mury dają wrażenie przebywania w starym zamku i zapewniają przyjemny chłód latem i ciepło zimą. Wygodny przeszklony przedsionek urządzony antykami oddzielony jest od reszty domu wrotami pozostałymi po rozbiórce klasztoru.
Ogólna kolorystyka utrzymana jest w szarościach, bielach i kolorach ziemi. Elementy wykończenia, meble, detale, oświetlenie i dodatki to zarówno starocie i antyki jak prace współczesnych artystów  i rzemieślników. Na parterze jest niewielka toaleta wykończona kamieniem.Unikalna klatka schodowa prowadzi do  6 pokoi.
Umieszczone na różnych poziomach sypialnie i gabinety są różnej wielkości i każdy urządzony jest w niepowtarzalnym stylu.
Dwie sypialnie mają okna francuskie wychodzące na ogromny taras  widokowy połączony z winnicą, (taras ma powierzchnię ok 70m2) Największa i najwyżej położona sypialnia z balkonem ma własną łazienkę i garderobę. Użytkownikom pozostałych pokoi może służyć przestronna i wygodnie urządzona łazienka na półpiętrze. Obie łazienki mają okna.
Sypialnie są bajkowe, nastrojowe ,a przy tym wygodne – po prostu trzeba je zobaczyć. Dobrze określają je słowa bajkowość, fantazja i temperament jednak projektant i wykonawca nigdzie ani na cal nie przekroczyli granicy dobrego smaku.
Do położonego na wzgórzu domu prowadzi droga wśród pól i pastwisk. O każdej porze dnia jest to widok niezwykły, czy wyłania się z porannych mgieł, czy ostro rysuje na tle zachodzącego słońca, czy oświetla mrok nocy żółtymi prostokątami okien. Piękna bryła budynku króluje nad otaczającym krajobrazem i pasącymi się wokół końmi…..
Share
Using Format